Antoniemu na urodziny

Data utworzenia: 2018-08-06
Wszystkich odsłon: 48

Antoniemu na urodziny


Treść

Klub Gazety Polskiej w Tychach na zebraniu 2 sierpnia  specjalnie z okazji 70 rocznicy urodzin Antoniego Macierewicza przygotował upominek w postaci pięknie wydanych pieśni patriotycznych, złożył specjalną dedykację:

"Antoniemu z okazji 70 urodzin

„Niech Pan ci da czego pragnie serce Twoje,
I niech wypełni każdy Twój zamysł!” - Psalm 20

Przyjaciele z klubu Gazety Polskiej w Tychach"

 Przybyli na zebranie ANTONIEMUklubowicze zrobili również wspólne zdjęcia przed pomnikiem Smoleńsk 2010, który znajduje się przy parafii pw. Św. Krzysztofa. Pomnik powstał w roku 2013 , inicjatywa jego budowy powstała na jednym z zebrań klubu Gazety Polskiej w Tychach, które wtedy odbywały się jeszcze przy parafii Św. Rodziny.   Na jednym z zebrań zawiązał się wtedy komitet , który za cele przyjął budowę i odsłonięcie pomnika. W  realizację tego zamierzenia, zbiórkę pieniędzy, i inne różne działania techniczne zaangażowało się wielu klubowiczów oraz mieszkańców i  patriotów nie zrzeszonych w klubie GP.   Pomnik odsłonięto w 2013 roku.   Na czarnym kamieniu widnieje cytat:  " Za śmierć dla jutra, Za ten lot słoneczny o, Polsko odmów: Odpoczynek wieczny ".  

Delegacja tyskiego klubu GP w sobotę podczas urodzinowego przyjęcia wręczyła Antoniemu Macierewiczowi upominek wraz z dedykacją.